Aký najväčší implantát ste vkladali pacientke?

Zodpovedané
16. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom veľkosti implantátu.

Aký najväčší implantát ste vkladali pacientke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

asi by som mal zdôrazniť , že operácie nie sú preteky "kto viac".

Samotná veľkosť implantátu nie je tak smerodajná pre finálny výsledok ako základ, aký má žena pred operáciou. Napríklad žena s implantátom veľkosti 500 ml môže mať celkovo prsia menšie ako žena s 350 ml implantátov ale svojim väčším základom.

Osobne som maximum vkladal 1050 ml. No v bežnej praxi sa dnes už za nadmerne veľký implantát považuje všetko nad 500 ml.

Totiž pri takejto veľkosti sa už nedá oklamať fyzika a gravitácia a tkanivá tiež neznesú akýkoľvek náklad. Prsia sa posúvajú po rokoch nadol viac a viac až nakoniec dekolt ženy s implantátmi 700 ml môže byť prázdnejší ako ženy s 350 ml implantátmi ale s menším poklesom.

Tiež tvar implantátu prispieva ku vzhľadu. Push-up efekt vytvára dojem väčšieho prsníka, čo sa dosahuje okrúhlym implantátom alebo niektoré značky implantátov majú plnosť v horných póloch aj pri anatomickom tvare implantátov.

Skúsený plastický chirurg Vám poradí a ukáže aj rozdiely medzi značkami a tvarmi implantátov a povie aké máte možnosti pri Vašom základe prsníkov.