Aký je Váš názor na nechirurgickú metódu rhinoplastiky?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom korekcie nosa pomocou aplikovania KH. V estetických ambulanciách to odporúčajú ako rýchle získanie požadovanej zmeny tvaru nosa. Zároveň som sa však u niektorých plastických chirurgov dočítala, že túto úpravu neodporúčajú, pretože výplňové materiály nepatria do oblasti nosa. A že v prípade do budúcna možnej operácie nosa, môžu poukázať tiež na komplikácie.

Konkrétne sa v mojom prípade jedná o hrb na nose a jeho zarovnanie.

Aký máte nato názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prikláňam sa ku druhému názoru.

Ale ako všetko v medicíne má svoje výnimky, neostré hranice.
Viem kolegoch, ktorí s úspechom vyriešia drobné nedokonalosti aplikáciou výplne.

Pri väčších zásahoch by som sa asi výplniam vyhol a tiež pri operáciách nosa tkanivá presúvame a nezriedka aj odstraňujeme.
Výplňou objem len dopĺňame.

To je zásadný rozdiel, z ktorého vyplýva, že tieto dve techniky si nie sú rovnocenné, čiže nie je možné postaviť ich oproti sebe a vyberať tú vhodnejšiu.

Ako všetko v medicíne a aj tej estetickej má svoje riziká a pri konzultácii s chirurgom, ktorého si vyberiete, preberiete benefity a úskalia alternatívnych riešení vo vašom konkrétnom prípade.

Dobrý deň.

Prikláňam sa ku druhému názoru.
Ako všetko v medicíne, estetickú chirurgiu nevynímajúc, má svoje hranice, ale tie nie sú ostré. Niektorí kolegovia s úspechom používajú výplne aj v oblasti nosa, prevažne na riešenie drobných nedokonalostí.

Pri väčších zákrokoch nemajú výplňové materiály v oblasti nosa svoje miesto.

Okrem toho operácia nosa je komplexný zákrok s presúvaním a nezriedka odstraňovaním tkanív. Výplň objem len pridáva.

Z toho vyplýva, že tieto dve metódy nie sú rovnocenné a nemôžme hovoriť, ktorá z nich je vhodnejšia v globále.

Poradím Vám, absolvujte konzultácie aj u viacerých plastických chirurgov, ktorí Vám zo svojho pohľadu poskytnú konkrétne riešenia a výhody a úskalia iných alternatív.

Nos je komplexný celok výstupkov, priehlbín, kriviek a línií. Niekedy stačí jednoduchý zásah, inokedy niekoľko-hodinová operácia.