Aký implantát je vhodný pre 45 ročnú ženu?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

bola som na viacerých konzultáciách a mám stále problém rozhodnúť sa. Pod prsiami mám 74 cm. Meriam 165 cm a vážim 63 kg. Podľa výpočtov mi boli navrhnuté implantaty Mentor alebo Nagor 350 ml okrúhle alebo anatomické. Mám si vybrať. Mám 45 rokov.

Ktoré implantáty budú vzhľadom na môj vek vyzerať lepšie?

Chcela by som plný dekolt, ale nie, aby bola hore úplne guľa (prechod).

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je večná dilema.

Niekedy má žena taký vstupný stav, že sú vhodné rôzne typy aj veľkosti implantátov.

To neznamená, že by si lekár nevedel vybrať alebo poradiť. Môžete si vybrať a každá z ponúknutých verzií by mala spĺňať očakávania o estetike.

Neexistuje ideálny implantát a do vyberania toho najvhodnejšieho vstupuje aj veľa subjektívnych faktorov.

Ak dáte chirurgovi veľmi nejednoznačné požiadavky ako: Chcem aby to bolo pekné, nechcem mať príliš prázdny ani príliš plný dekolt, tak sa ku veľmi jednoznačnému návrhu asi nedostanete.

Tiež je dôležité si uvedomiť, že ak dvaja chirurgovia budú operovať rovnakú operáciu rovnakým implantátom, takmer s istotou nebude výsledok rovnaký.

Ja sa snažím aj na konzultáciách čo najlepšie vysvetliť očakávaný výsledok, ale ani vizualizácia na PC by nepomohla. Prsia sa aj po operácii menia a vyzerajú ináč po týždni, mesiaci aj po roku. Žiadna vizualizácia toto nevie zohľadniť. Rovnako ako nevie zohľadniť operačnú techniku konkrétneho chirurga.

Vyberte si teda chirurga ktorému najviac dôverujete na konzultácii a verte aj jeho úsudku.