Ako zmierniť a odstrániť nežiadúce účinky po botoxe?

Zodpovedané
Včera o 18:11

Dobrý deň,

pred 8 dňami som bola na botoxe, ktorý sa pichal do okraja pery na ich zvýraznenie a odstránenie vrások nad nimi. Po 3 dňoch som začala mať problém s pitím, rečou.

Dá sa s tým niečo robiť?

Kedy to asi prejde?

Ďakujem

Dobrý deň,

účinok botulotoxínu sa nedá skrátiť aplikovaním nejakej protilátky.
Ale existuje vyššie pravdepodobnosť skrátenia účinku pri vyššom prekrvení a zahriatí tkaniva. Čiže sauna, solárium, cvičenie môže skrátiť efekt z mesiacov možno na týždne.
Nie je to ale zaručený postup a nedá sa ani predpovedať, pri ako intenzívnej aktivite sa o koľko efekt botulotoxínu skráti.
Dokonca niektoré štúdie hovoria, že teplo ani cvičenie nemá vplyv na dĺžku efektu, že sa jedná len o vrodenú intenzitu metabolizmu a množstvo podanej látky.