Ako správne nosiť pás kvôli asymetrii jedného prsníka?

Zodpovedané
15. nov 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia pásu "na osmičku" kvôli asymetrii jedného prsníka. Asymetria je minimálna.

Je nevyhnutné, aby bol pás "na osmičku"?

Alebo je možné mať ho klasicky rovno nad prsiami?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne máte na mysli kompresiu elastickým pásom. Táto technika sa používa na permanentnú kompresiu tkanív kvôli asymetrii vzniknutej v priebehu hojenia a musí byť vždy odporúčaná chirurgom, ktorý Vás operoval. Nevhodne použitá môže spôsobiť viac škody.

Je dôležité povedať, že kompresia pásom nie je univerzálny všeliek na všetky druhy asymetrie. Asymetria je v malej alebo väčšej miere prítomná u všetkých ľudí pri párových častiach tela. Dokonale rovnaké obe strany nemá nik pred ani po operácii.

Kompresia môže byť dynamická elastickým pásom alebo statická nalepením tapeingu a podobne..

Typ a smer kompresie rozhoduje o tom ktorým smerom a ktoré tkanivá chceme tlačiť. Jazva je po operácii tvarovateľná niekoľko týždňov a umožňuje drobné korekcie.

Opakujem, vždy pod dohľadom chirurga, ktorý Vás operoval. Je mnoho variácií tejto metódy.