Ako sa dajú odstrániť tmavo zafarbené kruhy pod očami?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kruhov pod očami, ktoré nie sú hlboké. Prakticky nulová prepadlina, len škaredo tmavo zafarbené.

Čo sa dá s tým urobiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tmavá farba je pravdepodobne presvitajúci sval. Býva to v prípade svetlej/neopálenej kože.

Tento stav nie je jednoducho riešiteľný. Mohla by pomôcť operácia dolných viečok/mihalníc. No obávam sa, že by sa stav úplne neupravil.

Ďalšia možnosť je doplniť tkanivo /vlastný tuk/. No ak nemáte prepadlinu, môže to spôsobiť nadbytok tkaniva v oblasti.

Z rovnakého dôvodu by som vylúčil kyselinu hyalurónovú, ktorá by stav mohla ešte zvýrazniť (tzv. Tyndal effekt).

Riešenie môže byť aplikácia mesoterapie na posilnenie kože/podkožného tkaniva, alebo laserová terapia. Ale s tým nemám praktické skúsenosti.