Ako redukovať alergickú reakciu po zväčšení pier?

Zodpovedané
3. júl 2021

Dobrý deň,

pred tromi týždňami som absolvovala zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou s aplikáciou mezonití. Na ľavej strane pier zvnútra sa mi asi tretí deň po aplikácii spravili opuchnuté nebolestivé hrčky. Nie sú zo strany pier, ale z vnútornej strany.

Môže to byť alergická reakcia po aplikácii mezonití?

Alebo to môže byť len reakcia na lokálnu injekčnú anestézu?

Je nejaký prípravok na zmenšenie tohto opuchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť všetko z toho, ale aj niečo iné.

Rozdiely medzi zápalom, infekciou, alergickou reakciou, hematómom alebo len opuchom po aplikácii vie najlepšie osobne rozoznať lekár, ktorý vie čo a kam aplikoval.

Vždy ako prvého kontaktujte lekára, ktorý o Vás má najviac informácií a pomôže Vám.

Preto je dôležitý výber lekára nie na základe ceny.

Verím, že to Vašom prípade to nebude nič vážne.