Ako prebieha celý proces plastiky nosa?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom plastiky nosa.

Ako prebieha celý proces plastiky nosa?

Od výberu doktora, čo nasleduje, či prebieha konzultácia aj s nejakou vizualizáciou, čo je potrebné vykonať pred operáciou, kedy ju podstúpiť (v akom ročnom období), čo sa deje počas operácie, riziká, rekonvalescencia po operácii, jej dĺžka, možné problémy po operácii.

Vážne uvažujem, ale mám strach.

Ďakujem

Dobrý deň,

dali ste mi otázku, ktorej podrobná odpoveď mi zaberie hodiny písania a vy sa v tom nakoniec stratíte.

Podrobné recenzie, postupy a videoblogy sú dostupné na internete a naozaj detailnejšie akoby som tu vedel napísať.

Plastika nosa má estetickú a funkčnú zložku. Obe treba naplniť. Čiže cieľom je nielen esteticky vyhovujúci nos ale aj zlepšené dýchanie, pokiaľ je to možné.

Posúdiť sa to dá až po osobnej konzultácii.

Je mnoho operačných a aj pooperačných postupov podľa vstupného stavu a skúseností a zvyklostí chirurga. Otvorené alebo zatvorené techniky. S alebo bez septoplastiky. S alebo bez použitia chrupavkových štepov. Následne od toho sa vyvíja dĺžka fixácie nosa a tamponády. Rozsah a dĺžka modrín a opuchov.

Vždy si treba uvedomiť, že výsledok estetickej operácie sa dostaví cca po 3 mesiacoch, aj keď ani vtedy ešte nie je finálny.

A pri operácii si neplatíte za výsledok, ale za operačný výkon plus, s tým spojené náklady. Lebo výsledok záleží od, ale nie len, od operácie, ale aj od hojenia, možných komplikácií atď.

Takže strach je na mieste a je v poriadku, chráni nás pred "hlúposťami" a neuváženými rozhodnutiami.. Absolvujte viacero konzultácií. Ak nenadobudnete pokoj a dôveru ku konkrétnemu chirurgovi, tak na operáciu ani nechoďte..