Ako postupovať pri reklamácii estetického zákroku?

Zodpovedané
19. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom postupu pri reklamácií estetického zákroku. Na klinike Dermatop v Trenčíne mi bol do pier pichnutý 1 ml kyseliny. Po odpuchnutí pier po týždni nenastal efekt zväčšenia. Pery sú rovnaké ako pred zákrokom. Klinika v TN nekomunikuje a mám za to, že kyselinu, ktorú doktorka zvolila bola slabá. Chcem reklamovať výber materiálu. Nedodržali, čo sľúbili. Sľúbili zväčšenie pier.

Skúsenosti so zväčšením pier mám aj na inej klinike, kde efekt vydržal niekoľko mesiacov.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma Vaša zlá skúsenosť, ale v tomto budete ťahať za kratší koniec.

Zaplatili ste si za aplikáciu výplne. Výsledok žiadneho estetického zákroku nie je predmetom nárokovania.

Estetický výsledok má vždy subjektívnu povahu. To, čo pre jedného je málo, inému príde príliš. To, čo jeden považuje za pekné a prirodzené, iný zase sa extrémne a nevkusné.

Pri informovanom súhlase pred akýmkoľvek zákokom podpisujete poučenie, kde je napísané aj to, že miera vstrebávania materiálu je individuálna. To, že sa Vám zdá množstvo vo výsledku malé, alebo pôvodné, tak to sa bude ťažko dokazovať.

Každému zariadeniu záleží na dobrom mene a ak sa budete s lekárom osobne rozprávať v dobrej atmosfére, nájdete spoločné riešenie.

Ak sa nedohodnete, je to pre Vás signál, že si treba vybrať zariadenie a lekára, s ktorým dopredu prediskutujete aj spôsoby riešenia výsledku, s ktorým nebudete spokojná.
Určite si nabudúce vyberiete zariadenie, ktoré bude spĺňať Vaše kritériá na kvalitu a dôveryhodnosť.

Vy by ste si dali vykonať zákrok v zariadení lekárom, voči ktorému nemáte dôveru?

Verte, že nedostatočný objem pery je tá "najmilšia" komplikácia, ktorá sa pri zákroku mohla prihodiť.

Ak ste boli spokojná na inej klinike, prečo ste ju zmenili?