Ako ošetrovať jazvu po odstránení syndaktýlie?

Zodpovedané
18. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie. Môj 5 ročný syn podstúpil odstránenie kože medzi 3. a 4. prstom na ruke. Mal tam blanu po najbližší článok.

Ako a s čím mám správne jazvu ošetrovať, keď chcem, aby zostala takmer neviditeľná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

týmto operáciám sa venujú špecialisti, je viacero techník šitia, miestnych lalokov, čo samozrejme má vplyv na spôsob hojenia a starostlivosť o rany ale hlavne aj funkčný výsledok.

Chirurg, ktorý operoval Vášho syna by Vám mal dať inštrukcie. Nerád by som do tohoto zasiahol nevhodne, keďže takto na diaľku a bez znalosti predchádzajúceho stavu by to bolo neprofesionálne.

Aj v mojej praxi je starostlivosť o jazvy rôzna, podľa lokality, typu rany a šitia a samozrejme aj doby od operácie a priebehu hojenia.