Ako najlepšie odstrániť vrásky na čele a vrásky hnevu?

Zodpovedané
23. jún 2023

Dobrý deň,

mám 46 rokov a výrazné vrásky na čele a vrásky hnevu.

Pred 3 rokmi som mala prvýkrát pichnutý botox a zbytok kyseliny do vrásky hnevu, ktorý mi doktorka dávala do nosovoústnych vrások. Efekt bol veľmi pekný. Viackrát som čítala, že sa neodporúča do vrásky hnevu kyselina hyalurónová.

Prečo je to tak?

Ako postupovať s vráskou hnevu aj s vodorovnými vráskami?

Ďakujem

Dobrý deň,

pani doktorka postupovala správne. Najskôr bol botulotoxínom "vypnutý" sval, ktorý svojou nadmernou činnosťou lámal kožu a vytváral v nej vrásky. Následne ryhu v koži "vypodložila" vyplnením kyselinou hyalurónovou.

Funkčný sval by spôsobil svojou činnosťou roztlačenie výplne mimo vrásky do strán a vrásku by naopak ešte viac zvýraznil. V prípade hlbokých vrások niekedy nestačí len vypnúť sval botulotoxínom, ale je potrebné aj vyplniť hlbokú brázdu v koži. Každý prípad je individuálny.

Postup je podobný pri všetkých vráskach. No množstvo, lokalita a pomer efektu sa posudzuje individuálne. Tvár bez vrások a bez pohybu často nevyzerá ani krajšie a ani mladšie . V lepšom prípade vyzerá smiešne, v horšom strašidelne.

Aj tvár s primeranými vráskami môže pôsobiť milo a harmonicky príjemne a oddýchnuto.
To je cieľ modernej estetickej medicíny.