Ako majú vyzerať stehy po výbere znamienka?

Zodpovedané
6. jún 2023

Dobrý deň,

dala som si vybrať znamienko.

Je bežné, že po výbere stehov ostane skoro v každom zabudnutá niť, pričom nejde o samovstrebateľnú niť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je skôr otázka na lekára, ktorý stehy odstraňoval a prevdepodobne aj dával.

Ja v mojej praxi nevstrebateľné šicie materiály používam výnimočne. A ak ich používam, snažím sa ich odstrániť kompletne.

Niekedy môžu nastať komplikácie hojenia, alebo v konkrétnom prípade musíme časť stehu nechať v rane, lebo jeho odstraňovanie by rane skôr ublížilo.

Vo všeobecnosti je aj nevstrebateľný materiál stehov telu neškodlivý a často sa používa napríklad aj na šitie vnútorných tkanív, odkiaľ sa nevyberá.

Čiže žiadne zdravotné riziko Vám z toho pravdepodobne nehrozí.