Ako dlho trvá rekonvalescencia po zmenšení ovisnutých pŕs?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom rekonvalescencie po zmenšení pŕs.

Ako dlho trvá rekonvalescencia po zmenšení ovisnutých pŕs?

Poradíte mi kliniku pri Trnave alebo v okolí Pezinku?

Ďakujem

Dobrý deň,

zmenšenie pŕs je jedna z väčších operácií v estetickej plastickej chirurgii. No napriek tomu patrí k jedným najmenej bolestivým.

Obmedzenie bežnej aktivity a športovania po operácií je v dôsledku snahy o čo najkrajšie/nenápadné jazvy.

Pri tejto operácii je rozsah jaziev väčší, vzhľadom na potrebu odstránenia kože vždy okolo dvorcov, často vertikálne od dvorca nadol a niekedy aj v podprsníkovej ryhe, podľa typu operačnej techniky a možstva nadbytočného tkaniva.

Prvý týždeň býva znížený komfort kompresívnymi obväzmi-podprsenkou. Miern bolesti nebývajú dlhšie ako 2-3 dni.

S odstupom 7-14 dní je možné sa začať sprchovať aj v oblasti rána návrat ku športovej aktivite je približne po 6 týždňoch.

Jednotivé časové odporúčania šetriaceho režimu sa môžu plus/mínus líšiť od operačnej techniky aj individuálneho hojenia.

Bohužiaľ kokrétnu kliniku Vám neodporučím, ale ak nemáte osobné referencie z okolia, skúste internetové diskusie s odporúčaniami.

Najdôležitejšie je absolvovať viacero konzultácií a urobiť si vlastný obraz o tom, čo Vás čaká.