Aké podmienky treba splniť, aby mi zdravotná poisťovňa preplatila abdominoplastiku?

Zodpovedané
7. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Aké podmienky treba splniť, aby mi zdravotná poisťovňa preplatila abdominoplastiku?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od aktuálnych požiadaviek Vašej zdravotnej poisťovne a zmluvy, ktorú má uzavretú klinika, ktorú si vyberiete.

V mojej praxi napríklad nemáme uzatvorené žiadne zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Pre nezmluvných lekárov je úhrada málokedy viac ako 300 EUR. To netvorí ani 10% celkovej sumy operácie.

Podmienky môžu zdravotné poisťovne priebežne meniť a aktualizovať podľa finančnej situácie poisťovne a zhodnoteniu benefitu pre ich poistencov.

Ale môžem sa mýliť, pretože nespolupracujeme so zdravotnými poisťovňami, preto nemusím mať aktuálne informácie.