Aká je bolesť po labioplastike?

Zodpovedané
15. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bolesti po labioplastike.

Mám skúsenosť vonkajších poranení po dvoch pôrodoch. Poranenia štípali, a to hlavne pri toalete.

Aká je bolestivosť po tomto zákroku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň.

bolestivosť po labioplastike by asi lepšie opísali ženy, ktoré ju absolvovali, ale skúsim Vám to opísať sprostredkovane.

V prvých hodinách sa bolesť po zákroku zvyčajne nevyskytuje, lebo v operovaných tkanivách pretrváva účinok lokálnej anestézie.

Postupne sa začína bolestivoť stupňovať v závislosti od opuchu, individuálnej citlivosti a rozsahu operačného zákroku a podaných analgetík (tabletky, injekcie).

Bolestivosť má charakter štípania ako popisujete.

Po cca 4 dňoch sa štípavá bolesť pomaly mení na "tlak" hlavne pri sedení a neskôr už len pri dotyku. To môže trvať aj 2 - 3 mesiace.