Musíme ísť na vyšetrenie k očnému lekárovi, keď som dcérke dala do očka omylom zlé kvapky?

Zodpovedané
4. dec 2023

Dobrý deň,

mám dve dcéry. Jedna má kvapky do oka Uniflox a druhá má kvapky do uška Infalin. Omylom som dcére do očka kvapla Infalin, ale hneď sme očko vypláchli a dali Uniflox. Očko nebolí a ani neštípe.

Musíme ísť na vyšetrenie k očnému lekárovi?

Dcéra nosí okuliare a chodíme k lekárovi do Bratislavy.

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky Infalin by nemali spôsobiť žiadne nežiadúce účinky v oku. Ak dcérka nemá žiadne ťažkosti, vyšetrenie u očného lekára nie je kvôli tomu potrebné.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk