Môžu okuliare spôsobovať suchosť očí?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

mám dva páry okuliarov, obidvoje s rovnakými dioptriami. Rozdiel je len v rámoch. Keď používam jedny, všetko je v poriadku. Keď si nasadím druhé, tak cítim, že mám počas dňa ako keby unavené a suché oči.

Môžu mi nejakým spôsobom tlačiť okolo nosa na slzné kanáliky a spôsobovať suchosť oka?

Ak nie, v čom by mohol byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémy, ktoré popisujete nazývame tzv. astenopické ťažkosti a môžu byť spôsobené okuliarmi. Nie však tlačením na kanáliky, to by skôr suchým očiam pomohlo. Môže ísť však napr. o nesprávnu centráciu skla. Skúste sa poradiť s optikom.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk