Dcérka s novými okuliarmi nevidí do diaľky. Ako jej mám pomôcť?

Zodpovedané
Včera o 18:13

Dobrý deň,

minulý týždeň dostala dcéra okuliare. Sférické dioptrie +1,5, cylinder -2,5. Podľa lekárky by mala nosiť okuliare stále. Problém je, že si ich dáva dole pri pozeraní do diaľky, na televízor. Vraví, že vidí rozmazane a oveľa horšie ako bez okuliarov. Ale na čítanie si ich nechá, lebo jej zväčšujú písmená.

Ako ďalej postupovať?

Chcem, aby dcéra nosila okuliare ale nechcem jej ublížiť.

Ďakujem

Dobrý deň,
odporúčam odstrániť sféru a nechať len cylinder. Tá sféra jej najskôr rozmazáva videnie do diaľky a zväčšuje písmená do blízka. Čisto len s cylindrom by mala vedieť dobre fungovať aj do diaľky aj do blízka.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk