Zníži sa mi mzda pri preradení na inú prácu?

Zodpovedané
25. sep 2024

Dobrý deň,

zamestnávateľovi som po ročnej PN doniesla od špecialistu lekársky posudok, že nemôžem vykonávať doterajšiu robotu. Môj zamestnávateľ mi ponúkol preradenie na ľahšiu pozíciu, presnejšie z pomocnej kuchárky na vrátničku.

Ako je to so mzdou pri preradení?

Zníži sa mi mzda, keď vrátnička zarába menej?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak so zamestnávateľom podpíšete dohodu o zmene pracovných podmienok, mzda sa Vám pravdepodobne zníži. Závisí to od textu dodatku k pracovnej zmluve. Predpokladám však, že zníženie mzdy je jeho hlavným účelom.

Ak chcete, aby Vám mzda zostala zachovaná, radila by som Vám trvať na tom, aby Vám zamestnávateľ prideľoval prácu v súlade s pracovnou zmluvou. Ak by Vám zamestnávateľ takú prácu nemohol ponúknuť, musel by Vás prepustiť a vyplatiť Vám odstupné.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk