Započítavajú sa aj prémie do mzdy na hodinu?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

mám mzdu uvedenú v sume 4,65 EUR na hodinu. Takúto tarifu mám aj na výplatnej páske, som v 2 kategórii. Podľa tabuľky by mala byť mzda 4,977 EUR. Zamestnával nám dáva aj prémie. Avšak zamestnávateľ mi odmieta vyplácať 4,977 ako je v tabuľke, pretože že vraj spolu s prémiami to vychádza.

Je to takto v poriadku?

Započítavajú sa aj prémie do mzdy na hodinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ Vám za hodinu práce vypláca minimálne toľko, koľko mu prikazuje zákon (po započítaní prémií), čiže technicky vzaté - zákon neporušuje.

Iné by to bolo, ak by ostatným zamestnancom na rovnakej pozícii za 1 hodinu práce vyplácal sumu minimálneho mzdového nároku (4,977 EUR) + prémie. V tom prípade by dochádzalo k diskriminácii Vašej osoby.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk