Zamestnávateľ nám odmieta uznať rizikový príplatok. Ako postupovať?

Zodpovedané
4. júl 2024

Dobrý deň,

pracujem v zariadení s psychiatrickými klientami. Dosť často sa stáva, že nás fyzicky napádajú. Zamestnávateľ nám odmieta uznať rizikový príplatok, hoci BOZP nám potvrdil oprávnenie na tento príplatok.

Ako postupovať?

Máme zamestnávateľa písomne požiadať?

Existuje oficiálna žiadosť?

Máme sa obrátiť na VÚC?

Ďakujem

Dobrý deň,

príplatok určite žiadajte písomne priamo od zamestnávateľa, príp. i na VÚC. Stačí jednoducho listom, žiaden formulár na to neexistuje.

Ak to zamestnávateľ odmietne, resp. Vašu žiadosť odignoruje, môžete príplatok vymáhať súdnou cestou.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk