Za akých okolností je zamestnávateľ povinný preplatiť dioptrické okuliare?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Za akých okolností je zamestnávateľ povinný preplatiť dioptrické okuliare?

Pracujeme bez okna, bez vetrania za počítačom v suteréne. Keď prídeme ráno, tak je v miestnosti aj 27 stupňov. Denne prídeme do kontaktu aj so 60 ľuďmi. Celý deň svieti umelé svetlo. Takto fungujeme už 1 rok 8 hodín denne.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ bude povinný preplatiť vzniknuté náklady, len ak sa preukáže, že došlo k vzniku choroby z povolania a preto zamestnanec okuliare potrebuje.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk