Z akej sumy sa ráta polovica darovanému bytu?

Zodpovedané
30. aug 2024

Dobrý deň,

pred 15 rokmi mi rodičia darovali byt darovacou zmluvou. Byt som pred 2 rokmi predala a teraz by chcel brať z tej sumy podiel.

Z akej sumy sa ráta polovica?

Je to z hodnoty, ktorú mal byt počas realizácie, darovania alebo z hodnoty, za ktorú sa predával?

Ďakujem

Dobrý deň,

bratovi nevznikol nárok na výplatu hodnoty podielu na byte. Je len na Vašej dobrej vôli, či mu niečo vyplatíte.

V nadväznosti na to je len na Vás, akú sumu mu vyplatíte/z akej hodnoty bytu budete bratov podiel vypočítavať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk