Vzhľadom na môj zdravotný stav nemôžem vykonávať doterajšiu prácu. Ako neprísť o odstupné?

Zodpovedané
29. aug 2024

Dobrý deň,

zamestnávateľovi som predložila 2 lekárske posudky, že vzhľadom na môj zdravotný stav nemôžem vykonávať doterajšiu prácu. Ponúkli mi inú, ale tú takisto nesmiem vykonávať. Zamestnávateľ mi doteraz nedal výpoveď. Ja výpoveď nechcem dať, pretože by som nemala nárok na odstupné.

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

musíte jedine vyčkávať, čo urobí zamestnávateľ. On by mal mať primárne záujem vyriešiť predmetnú záležitosť čo najskôr. Za aktuálneho stavu Vám musí platiť mzdu a nemôže Vám pridelovať prácu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk