V práci som bola zamestnaná od 4/2021 až do dnešného dňa. Mám nárok na odstupné?

Zodpovedané
5. jún 2024

Dobrý deň,

idem dať výpoveď so zdravotných dôvodov. V práci som bola zamestnaná od apríla 2021 až do dnešného dňa.

Mám nárok na odstupné?

Ak áno a zamestnávateľ mi nebude chceť dať odstupné, tak ako to mám riešiť?

Mám ešte aj 42 dní dovolenky. Pre zamestnávateľa mám aj lekársky posudok, že nemôžem vykonávať túto prácu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dáte výpoveď vy, nárok na odstupné Vám nevznikne.

Ak máte záujem o odstupné, musíte zamestnávateľa informovať, aké všetky práce vykonávať nesmiete. Zamestnávateľ Vás buď preradí na inú vhodnú prácu podľa pracovnej zmluvy alebo (ak nebude voľná žiadna iná vhodná pracovná pozícia) Vás prepustí. V tom prípade by Vám vznikol nárok na odstupné vo výške 2 platov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk