V práci nás nútia podpísať zmluvu s dočasným zamestnávateľom a ja nesúhlasím. Ako postupovať?

Zodpovedané
23. júl 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná v ZSS a v práci nás nútia podpísať zmluvu s dočasným zamestnávateľom, ku ktorému sa presúva časť klientov. S podpísaním určite nesúhlasím.

Na čo mám nárok ako zamestnanec?

Možu na mňa vyjsť s tým, že som niečo porušila?

Mám nárok na výpoveď spolu s odstupným pri nesúhlase, keď práca v zariadení mi bude značne sťažovaná?

Mám odpracovaných 6 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

zmluvu s dočasným zamestnávateľom podpísať nemusíte. V tom prípade však riskujete, že Vám terajší zamestnávateľ dá výpoveď z dôvodu nadbytočnosti.

Zamestnávateľ Vám kvôli nepodpísaniu dohody nemôže vytýkať žiadne porušenie, keďže je Vaším právom rozhodnúť sa, či so zmenou budete súhlasiť.

V prípade výpovede z dôvodu nadbytočnosti by ste mali nárok na odstupné vo výške b)
dvojnásobku Vášho priemerného mesačného zárobku.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk