V práci nám idú robiť klimatizáciu a hodiny si musíme nadrobiť. Nejedná sa o prekážku zo strany zamestnávateľa?

Zodpovedané
30. jún 2023

Dobrý deň,

v práci nám idú robiť klimatizáciu, budeme mať zatvorené. Jedná sa o obchod. Povedali nám, že čas, kedy bude zatvorené a nebudeme môcť pracovať si máme nadrobiť.

Nie je to ako prekážka na strane zamestnávateľa?

Nemali by sme mať ten čas preplatený?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v tomto prípade ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa. Ak ste neboli po dohode preradení na inú prácu, patrí každému z Vás náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku. Ak si budete vymeškané hodiny nadpracovávať, pôjde o prácu nadčas.

Ak by zamestnávateľ postupoval v rozpore s vyššie uvedeným, odporúčam Vám podať podnet na príslušný inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk