V práci máme 12-hodinové pracovné zmeny. Musím naplniť mesačný pracovný fond?

Zodpovedané
14. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojej situácii.

Ako budem pracovať, ak má zamestnávateľ 12-hodinové pracovné zmeny?

Teda 11,5-hodinový pracovný čas.

Musím naplniť nejaký mesačný pracovný fond, alebo budem robiť podľa šablóny: 2 dní robím - 2 dní voľno?

V sobotu robíme 4 hodiny.

Ďakujem

Dobrý deň,

detaily ohľadom rozvrhnutia pracovného času si môže každý zamestnávateľ určiť podľa svojich prevádzkových potrieb. Musí však dodržať všetky limity stanovené Zákonníkom práce pre maximálny ustanovený týždenný čas, prestávky v práci, prestávky medzi zmenami a pod.

Vaše otázky by ste teda mali smerovať priamo na konkrétneho zamestnávateľa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk