Úradu práce musím splácať 2000 eur po 130 eur mesačne a nemám na to. Ako postupovať?

Zodpovedané
25. máj 2023

Dobrý deň,

som samoživiteľka troch maloletých detí - 1, 9 a 14 rokov. Nedopatrením musím úradu práce vrátiť sumu okolo 2000 eur. Žiadajú splátku 130 eur mesačne. Vraj nižšia položka sa nedá dať na splátkový kalendár. Môj jediný príjem je materská a rodinné prídavky.

Aké mám možnosti, ak takúto sumu nie je v mojich možnostiach splácať?

Naozaj nie je možné platiť nižšiu sumu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bez ďalších detailov žiaľ nie som schopná posúdiť, či Vám ÚPSVaR poskytol správne informácie.

Kontaktujte ma prosím e-mailom s ďalšími detailmi, alebo sa obráťte priamo na Centrum právnej pomoci. To bude mať v tomto prípade určite viac skúseností.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk