Susedia pijú, fajčia, nadávajú, hádajú sa a z ich bytu ide nehorázny smrad. Ako ukľudniť situáciu?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

susedia pijú, fajčia, nadávajú, hádajú sa a z ich bytu ide nehorázny smrad. Jeden z nich je prepnutý agresor. Keď si vypije, tak je agresívny. Stačí, že otvoria dvere na 1 minútu a smrdí chodba. Hanbím sa niekoho k sebe zavolať, aby zase neboli opití, aby sa nehádali, aby u nich nebola polícia.

Byt vlastní jeden z nich a ďalší dvaja s ním bývajú, čiže vyhodiť ich nikto nemôže. Som zúfalá.

Ako sa mám správať k ním a čo im povedať, aby začali fungovať aspoň trochu normálne?

Každú sobotu sú všetci na mol a nedá sa tam nikoho priviesť. Nemôžu mi prísť ani kamarátky, ani vonku posedieť.

Ako ukľudniť situáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaši susedia veľmi pravdepodobne porušujú všeobecné pravidlo, podľa ktorého nikto nesmie obťažovať susedov hlukom, zápachom, výparmi nad mieru primeranú pomerom.

Ak nie ste schopná docieliť nápravu dohodou so susedmi, môžete plnenie tejto povinnosti vymáhať súdnou cestou.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk