Sused ubytoval v zdedenom byte narkomanov. Ako sa môžeme brániť?

Zodpovedané
29. aug 2024

Dobrý deň,

po zosnulej susedke ostal aj rok po jej úmrtí stále byt napísaný na jej meno na katastri. Jediný zrejmý dedič jej syn - narkoman. Nepreberá poštu a nechodí na súdne konania.

Ako môžeme ďalej postupovať?

Problém je, že v byte ubytoval narkomanov a tí robia bordel. Žijú tam už ten rok. Máme z bytovky pomaly ghetto. Ale teda nepreberá poštu a nijako sa to nehýbe. Kontaktovali sme políciu, mestský úrad, bytové družstvo, domovníčku a nikto nič neurobil. Všetci ukazujú prstom na druhého. Počula som, že môže pomôcť notár.

Ak áno, tak akým spôsobom?

Je niečo, čo nám viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme najefektívnejším spôsobom bude, ak budete žiadať ochranu súdnou cestou. Súd by mohol vlastníkovi bytu (resp. pravdepodobnému budúcemu vlastníkovi bytu) uložiť povinnosť nerušiť Vás neprimerane v užívaní Vašich bytov.

V prípade porušenia povinnosti možno podať návrh na exekúciu, pričom exekútor môže povinnému ukladať pokuty.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk