Sused po výzve odmieta odstrániť strechu a chodník z nášho pozemku. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

kúpili sme pozemok a zistili sme, že susedova časť strechy a betónový chodník zasahujú na náš pozemok. Suseda sme písomne vyzvali na jeho odstránenie a sused to odmieta odstrániť.

Ako máme postupovať?

Môžeme to odstrániť na jeho náklady?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe uvedených informácií zastávam názor, že sused neprimerane zasahuje do Vášho vlastníckeho práva. Nemali by ste však toto jeho vlastníctvo odstraňovať svojpomocne.

Ak k odstráneniu nepristúpil ani na základe písomnej výzvy, môžete podať návrh na súd, v ktorom súd požiadate, aby mu odstránenie nariadil. Ak by sused neuposlúchol súdny príkaz, bolo by možné vymáhať splnenie tejto povinnosti v exekučnom konaní.

Ak máte záujem o ďalšie právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk