Súrodenci proti mne huckajú mamu. Je možné zakázať telefón a styk len so sociálnou pracovníčkou?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

moji súrodenci pravidelne proti mne huckajú matku. Po dedine ma ohovárajú a trestné oznámenie je zbytočné dávať. Ľudia nebudú svedčiť. Je to od času ako zvýšili opatrovné. Od neurológa má napísanú demenciu, atrofiu mozgu, bola na CT.

Je možné zakázať telefón a styk len so sociálnou pracovníčkou?

Sociálna pracovníčka môže chodiť aj každý deň ja sa o mamu príkladne starám. Vadí mi, že tu chodia a pri sociálnej pracovníčke by ju zbytočne nezaťažovali hlúposťami. Napr. raz za týždeň.

Ďakujem

Dobrý deň,

v princípe môžete žiadať o obmedzenie kontaktu ako uvádzate vo Vašej otázke. No budete musieť preukázať, že takéto obmedzenie kontaktu je nevyhnutné pre ochranu záujmov Vás/Vašej matky - čiže budete potrebovať nejaké svedectvá/dôkazy, ktorými odôvodníte oprávnenosť svojej požiadavky. Inak súd obmedzenie kontaktu nenariadi.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk