Stačí opraviť chybu v zmluve perom?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

naša pracovníčka vo firme uzatvorila zmluvu, ktorú klient podpísal. Nasledujúci deň prišiel, že je v zmluve uvedené jedno číslo zle. Pracovníčka toto číslo preškrtla perom, napísala opravu, opečiatkovala a opravu podpísala. Dotyčný klient však prišiel, že takáto oprava mu nestačí, že to v poriadku nie je, nazval ju neschopnou a žiada o vystavenie novej zmluvy.

Bolo taká oprava z jej strany poriadku?

V prípade nejakej sťažnosti od neho bude opodstatnená?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné overiť, či zmluva výslovne uvádza, že zmeny a úpravy zmluvy možno vykonávať iba prostredníctvom očíslovaných písomných dodatkov. Ak hej, má klient striktne formálne pravdu a oprava perom nestačí. No ide o extrémne formalistický výklad.

Za bežných okolností by oprava perom mala byť dostatočná.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk