Spadajú do rozdelenia BSM bicykle, telefóny a notebooky kupované pre deti?

Zodpovedané
28. apr 2023

Dobrý deň,

v rámci rozdelenia BSM chce manžel vyplatiť z veci, ktoré boli kupované deťom: bicykle, telefóny, notebooky. Deti sú v mojej starostlivosti, veci boli kupované ešte za trvania manželstva.

Má na to právo?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnoti platí, že v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva.

Ak ide o predmety kupované deťom, tieto podľa mňa do BSM nepatria. V prípade bicyklov to pravdepodovne nebude náročné preukázať. V prípade notebookov to môže byť inak.

Zároveň bude v prípade sporu potrebné zohľadniť, či tieto predmety užívajú iba deti alebo či ich užívate aj vy (a v akej miere).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk