Som povinná podpísať dodatok k pracovnej zmluve?

Zodpovedané
Včera o 14:34

Dobrý deň,

pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú od roku 2019. Moja pracovná náplň zahŕňa: Prevádzkový pracovník vo viacúčelovom centre, dozor a organizovanie činností vo viacúčelovom centre, vedenie administratívy.

Teraz ma nútia podpísať dodatok, kde chcú ešte pridať:
Organizovanie tvorivých činnosti, príprava sezónnych dekorácií a prezenčných predmetov na obecné podujatia.
Otváranie obecných priestorov pre tanečnú školu a pre hráčov pingpongu, organizovanie tvorivých činností pre obyvatelov obce, práca s hlinou.

Z toho vyplýva, že by som mala mať 5x toľko zodpovednosti, ale plat sa nezvýši, ani vady a nedostatky pracovneho prostredia, na ktoré bol zamestnávateľ upozornení, neboli odstránené.

Súčasťou dodatku je aj veta "Tento dodatok č.2/2024 k pracovnej zmluve tvorí neoddelitel'nú súčast Pracovnej zmluvy"

Môžem tento dodatok nepodpísať a zachovať prácu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete sa rozhodnúť, že dodatok nepodpíšete.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk