Rozvod a splatenie hypotéky iba manželkou. Ako urobiť prepis domu?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

jedna moja známa si s manželom ešte dávnejšie zobrala novomanželskú hypotéku na stavbu domu. Po piatich rokoch sa rozviedli, ona ostala v dome bývať. Celú hypotéku splatila ona, ale dom je aj jeho na papieri. Prepísať ho nechce.

Dá sa s tým niečo robiť?

Dalo by sa to vyriešiť cez súd?

Všetky doklady ohľadom platenia hypotéky má.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak v tomto prípade nedošlo k vyporiadaniu BSM (čo je pravdepodobné podľa toho, čo píšete), má Vaša známa v zásade len jednu možnosť a to žiadať o nútené vyporiadanie podielového spoluvlastníctva súdnou cestou.

V prípade záujmu o právne poradenstvo ma Vaša známa môže kontaktovať e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk