Priestor pred domom je v správe mesta. Ako postupovať, keď ho chceme prerobiť?

Zodpovedané
11. okt 2024

Dobrý deň,

v tesnej blízkosti domu, ktorý je v našom vlastníctve, máme priestor, ktorý by mal slúžiť ako chodník. Priestor je v správe a vlastníctve mesta. O priestor sa však mesto nestará (sme v okrajovej časti), respektíve je to iba zatrávnená plocha. Chceli by sme tento priestor prerobiť a dať tam zámkovú dlažbu, aby spĺňal fuknciu chodníka. Ostatní susedia sa buď o priestor nestarajú, alebo ho prerobili na vlastné náklady bez vedomia mesta.

Ako najrozumnejšie postupovať?

Ak by sme priestor prerobili svojpomocne máme nárok od mesta žiadať nejaký príspevok, keďže ide o úpravu verejného priestranstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom príspevku sa musíte informovať priamo na miestom/obecnom úrade, no nepredpokladám, že taký príspevok existuje.

O opravu chodníka môžete požiadať akýmikoľvek dostupnými prostriedkami.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk