Prestupujem z jednej nemocnice do druhej. Musím vrátiť stabilizačný príspevok?

Zodpovedané
21. jún 2024

Dobrý deň,

som zdravotný pracovník v nemocnici. Pred 1,5 rokom som podpísala zmluvu so zamestnávateľom o poskytnutí stabilizačného príspevku a zaviazala som sa v ňom, že odpracujem 3 roky. Teraz dávam výpoveď. Neodchádzam zo zdravotníctva, nemením profesiu. Len prestupujem z jednej nemocnice do druhej, bližšie k môjmu bydlisku, nakoľko som sa presťahovala.

Nie je toto výnimka na vrátenie alikvotnej časti príspevku?

Ved stále zostávam pracovať pre zdravotníctvo.

Je možnosť, že by nový zamestnávateľ túto čiastku, ktorú musím vrátiť, zaplatil za mňa?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stabilizačný príspevok je naviazaný na zotrvanie u konkrétneho zamestnávateľa. Ak by Vaša pôvodná a nová nemocnica boli jednou právnickou osobou, stabilizačný príspevok by ste vracať nemuseli.

Keďže však píšete, že dávate výpoveď, ide o klasické ukončenie pracovného pomeru a prechod k novému zamestnávateľovi. V tom prípade Vám vzniká povinnosť vrátiť alikvotnú časť stabilizačného príspevku.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk