Prečo sa ma vo výpovednej lehote netýka valorizácia platu?

Zodpovedané
31. máj 2024

Dobrý deň,

pracujem v súkromnom sektore v oblasti zdravotníctva. Od 15. aprila 2024 som podala písomnú výpoveď a výpovedná lehota mi začala plynúť od 1. mája a platí mi do 30. júna 2024.

Od 1. apríla naša firma valorizovala platy svojim zamestnancom. Mne ho firma už neposkytla, pretože som vo výpovednej lehote a už so mnou nepočítajú. Vo firme som odpracovala 20 rokov je mi z toho smutno.

Postupovala firma správne?

Nemáme kolektívnu zmluvu a ani odbory.

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej otázky nevyplýva, či išlo o valorizáciu, na ktorú mal každý zamestnanec právo zo zákona alebo nie. Bez týchto detailov žiaľ neviem Vašu otázku zodpovedať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk