Porušila osoba ochranu osobných údajov, keď dala telefónne číslo druhej osobe bez jej vedomia?

Zodpovedané
Včera o 14:17

Dobrý de,

mám otázku ohľadom ochrany osobných údajov.

Porušila osoba ochranu osobných údajov, keď dala telefónne číslo druhej osobe bez jej vedomia?

Jedná sa o samostatné telefónne číslo bez iných osobných údajov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ide o súkromné fyzické osoby (t. j. nie podnikateľov), ochrana podľa GDPR sa na tento vzťah vôbec neuplatní.

Ak je jedna z týchto osôb podnikateľom, záviselo by posúdenie celej záležitosti od toho, aký je vzťah medzi týmito osobami (pracovná zmluva, zmluva o dielo), aký bol dôvod poskytnutia telefónneho čísla tretej osobe a či bolo takého poskytnutie telefónneho čísla nevyhnutné.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk