Podieľajú sa na prípadnom manku pri inventúre aj zastupujúci zamestnanci z iných predajní?

Zodpovedané
6. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Podieľajú sa na prípadnom manku pri inventúre aj zastupujúci zamestnanci z iných predajní?

Teda ja som vedúcou na istej predajní a sme tam traja hmotne zodpovední zamestnanci. Mne nepredĺžia zmluvu a momentálne čerpám dovolenku. Zastupujú na našej predajní iní zamestnanci, ktorí pôsobia na iných predajniach tej istej firmy.

Ďakujem

Dobrý deň,

po správnosti by sa na manku mali podieľať všetci hmotne zodpovední zamestnanci, ktorí ho teoreticky mohli spôsobiť odo dňa poslednej inventarizácie (bez ohľadu na to, či ide o zastupujúcich zamestnancov z inej predajne alebo nie).

Pri preložení na pracovisko so spoločnou hmotnou zodpovednosťou má preložený zamestnanec právo žiadať o vykonanie inventarizácie, inak zodpovedá za schodok zistení tou najbližšou inventarizáciou.

Z Vašej otázky nevyplýva, či tesne pred Vaším nástupom na dovolenku bola inventarizácia vykonaná. Ak nie, spoluzodpovedáte za vzniknutý schodok. Ak áno, tento schodok by sa Vás nemal týkať. Môže však zohrávať úlohu, či ste od dohody o hmotnej zodpovednosti odstúpili/či bola táto ukončená iným spôsobom. Resp. či ste mali šancu schodok spoluspôsobiť /napr. ak Vám ostal zachovaný prístup k pokladni aj napriek tomu, že už ste na dovolenke a do práce sa viac nevrátite/.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk