Podala som podnet na Inšpektorát práce a ani za 6 mesiacov neprebehla kontrola. Ako ďalej postupovať?

Zodpovedané
16. júl 2024

Dobrý deň,

písala som Vám asi pred 6 mesiacmi https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Nechcú nám dať viac síl do práce, aby bola každá zmena pokrytá. Sú dni kedy nám je fakt málo a musíme sa prestriedať počas zmeny, aby aspoň ako tak sme zvládli šichtu.

Napísali ste, že treba podať podnet na Inšpektorát práce. Tak som neváhala a spísala som 3 papiere, čo všetko sa deje v práci a odoslala na Inšpektorát práce. Dala som to samozrejme ako anonym a zadala som tam aj sídlo potravín, všetko čo tam malo byť.

Doteraz žiadna kontrola neprebehla a v práci je to čoraz horšie.

Ako je možné, že kontrola neprebehla?

Kde sa môžem obrátiť, aby kontrola prebehla a aby to bolo všetko tak ako to má byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak žiadosť podáte ako anonym, Inšpektorát nie je povinný kontrolu vykonať. Podľa mojich vedomostí kontroly v takých prípadoch naozaj dosť často nerobia.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk