Počas skúšobnej doby som mala úraz a vyhodili ma z práce. Je to v poriadku?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

nastúpila som do novej práce a po 1,5 týždni som mala úraz. Nie pracovný, ale doma. Zo dňa na deň ma vyhodili, keďže som bola v skúšobnej dobe.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas skúšobnej doby je zamestnávateľ oprávnený prepustiť zamestnanca aj bez uvedenia dôvodu.

Ak Vás prepustili naozaj kvôli úrazu, ktorý sa Vám stal doma, je to neseriózny prístup, no zrejme s tým nič neurobíte.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk