Patrí preplatok z vyúčtovania za bývanie do BSM?

Zodpovedané
7. júl 2023

Dobrý deň,

s bývalým manželom sme mali spoločný byt. Minulý rok v máji sme sa rozviedli a byt sme v auguste predali. Teraz prišlo vyúčtovanie za bývanie za minulý rok s preplatkom. Pani na bytovom nám tento preplatok poslala napoly, ale bývalý manžel to chce napadnúť. Vraj to patrí jemu, lebo platil nájom zo svojho účtu.

Patrí táto suma do BSM?

Po rozvode sme platili výdavky napoly, aj keď teda nájom odchádzal z účtu bývalého manžela.

Mám nárok na polovicu tejto sumy?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru preplatok patrí do BSM. No ak poplatky za byt uhrádzal len jeden z manželov, mal by mu patriť aj preplatok. Správca len vracia to, čo bolo zaplatené naviac.

Ak už bolo predmetné BSM vyporiadané, mohol by sa preplatok spravovať pravidlami v ňom určenými. Bez hlbšej analýzy relevantných dokumentov však nemožno uviesť viac detailov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk