Ovplyvňuje poberanie OČR a PN budúci starobný dôchodok?

Zodpovedané
23. júl 2024

Dobrý deň,

mala by som otázku ohľadom poberania dávky ošetrovného na výšku budúceho starobného dôchodku. Som SZČO, platím mesačne odvody do Sociálnej poisťovne a ešte som OČR nepoberala na žiadne z mojich 3 detí.

Má vplyv poberania tejto dávky aj dávky počas PN na výšku budúceho starobného dôchodku?

Ďakujem

Dobrý deň,

poberanie dávky počas PN alebo OČR má vplyv na výšku dôchodku, no tento vplyv by mal byť len minimálny. Ohľadne detailov kontaktujte priamo Sociálnu poisťovňu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk