Neprispôsobivý sused sedáva 2 metre od môjho okna. Čo môžem robiť?

Zodpovedané
10. sep 2024

Dobrý deň,

bývam v rodinnom dome a mám suseda, ktorý je invalidný na psychiatrii od mladosti. Podotýkam, že je úplne zdravý. Po tom, čo som ostala sama s dieťaťom si začal dovoľovať sedieť na ulici. Sedí 2 metre od môjho okna, kde fajčí, telefonuje, hlasno rozpráva s okolo idúcimi v letných mesiacoch od rána 8:30 do 21:40. Strihá mi krík v predzáhradke, hádže malé ulomeniny skla na pozemok.

S týmto všetkým som išla na Mestský úrad, o pomoc žiadala. Ukončenie bolo na koniec s takou právnou vetou, že som sa mala ozvať, hneď ako tam uložil lavičku. Ja som sa ozvala po cca 2 rokoch.

Mám možnosť sa odvolať orgánu nadriadenému mestskému úradu?

A ktorý to je?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe poskytnutých informácií neviem odpovedať na Vašu otázku, či sa môžete odvolať proti rozhodnutiu mestského úradu. Nepredpokladám, že by Vám také odvolanie pomohlo, aj keby bolo prípustné.

Ak Vás sused svojím správaním obťažuje, najefektívnejšie bude žiadať o ochranu súdnou cestou v rámci tzv. "susedského sporu". Odporúčala by som Vám kontaktovať v tejto veci advokáta.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk