Musí krátkodobá nájomná zmluva obsahovať presný rozpis preddavkov na energie?

Zodpovedané
20. jún 2024

Dobrý deň,

riešime situáciu, že chceme rozpísať preddavky do zmluvy, ktorá predlžuje našu aktuálnu na rok na energie podľa elektriky, kúrenie, vodné a stočné prípadne TV a internet. Momentálne máme jednu sumu na všetko a reálne nevieme koľko sa kde platí, majiteľ to však odmieta.

Vyúčtovanie sme dostali ale len odbery bez šum a šum preddavkov. Nevieme koľko je m3 a ani kwh. Nemáme vlastne nič v rukách a nevieme či boli nedoplatky alebo preplatky, resp. ako sa uhradili poplatky na všetko z celkovej sumy na energie. Majiteľ to odmieta, že sa chráni, nevieme ako môžeme postupovať.

Musí krátkodobá nájomná zmluva obsahovať presný rozpis preddavkov na energie?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v plnej miere na dohode zmluvných strán, či a v akej podobe bude nájomná zmluva obsahovať rozpis preddavkov na energie, keďže zákon v tomto smere nestanovuje žiadne limity.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk