Musí byť vo výpovedi uvedené, že mi vzniká nárok na odstupné?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

dostala som výpoveď pre nadbytočnosť v zmysle § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce. V organizácii pracujem viac ako rok na polovičný úväzok a menej ako rok na plný úväzok.

Mám nárok na odstupné?

Musí byť vo výpovedi uvedené, že mi vzniká nárok na odstupné?

Je tam uvedené iba kedy mi uplynie výpovedná lehota, nič o odstupnom.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Váš pracovný pomer u tohto zamestnávateľa trval najmenej dva roky, máte nárok na odstupné vo výške Vášho priemerného mesačného zárobku.

Informácia o odstupnom vo výpovedi byť uvedená nemusí. Odporúčam Vám však, aby ste sa u zamestnávateľa informovali, či s odstupným pre Vás rátajú.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk