Môžu rodičia vyhodiť dieťa aj s malým dieťaťom na ulicu?

Zodpovedané
Včera o 14:03

Dobrý deň,

mám tehotnú kamarátku, ktorá už má 2 deti: 4-ročné a 2-ročné. Býva u rodičov, resp. u mamky a súrodenec jej robí naprieky. Vymýšľa si na ňu všelijaké veci, ktoré vôbec nie sú pravda. Napr. Chodí po večeroch von a deti necháva mamke. Ten jej súrodenec chce, aby ju mamka vyhodila z baráku. Kamarátka si chodí privyrobiť popri rodičáku, aj sa chce odsťahovať len ešte nemá toľko našetrené, aby niekam išla.

Tiež mám niečo podobné, že si sestra na mňa vymýšľa veci, ktoré nie sú pravda a ohovárajú ma aj s jej mužom.

Môžu rodičia vyhodiť dieťa aj s malým dieťaťom na ulicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

vlastník môže v princípe rozhodovať o tom, komu umožní bývať v nehnuteľnosti.

Vzhľadom na to, že Vaša kamarátka zrejme s bratom neuzavrela písomnú nájomnú zmluvu podľa Občianskeho zákonníka, nevzťahuje sa na ňi ochrana pred výpoveďou z nájmu.

Najideálnejšie by bolo, ak by sa kamarátk pred potenciálnym vysťahovaním bránila pomocou tzv. "neodkladného opatrenia". Odporúčala by som jej na tieto účely kontaktovať Centrum právnej pomoci:

https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/2-ko...

Okrem toho sa pred ohováraním možno brániť občianskoprávnou žalobou alebo trestným oznámením.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk